Trendy w dekoracji okien. Jak udekorować okno na wiosnę?

Klasyczne zasłony tkaninowe

Zasłony tkaninowe na wiosnę z całą pewnością przypadną do gustu miłośnikom klasycznych i ponadczasowych rozwiązań. Niektórym wydają się one dość banalne, ale w rzeczywistości wciąż pozostają modne. Udekorowane nimi wnętrze będzie sprawiało wrażenie przestronnego oraz jaśniejszego. Warto wypróbować upięcie długich, sięgających podłogi zasłon, tuż przy samym suficie.

Dzięki temu, do naszego salonu lub sypialni będzie wpadało zdecydowanie więcej naturalnego światła dziennego. Co ciekawe, dzięki takiemu oryginalnemu upięciu, sufit będzie wydawał się nieco wyższy. Ważne jest oczywiście to, aby kolor wybranych przez nas zasłon był odpowiedni. Na wiosnę warto postawić na coś lekkiego. Ciężkie materiały mogą być bowiem dosyć trudne w upinaniu. Nie będą również tak dobrze się układać. Tymczasem, lekkie zasłony w jasnych odcieniach pomogą stworzyć w naszym wnętrzu wiosenny klimat. Poczujemy się zatem świeżo, a to coś, czego większość z nas bardzo potrzebuje po jesieni i zimie. 

A może zasłony rzymskie? 

Alternatywą dla klasycznych zasłon tkaninowych mogą okazać się zasłony rzymskie. Okazuje się, że mogą one pełnić nie tylko rolę dekoracyjną, ale i praktyczną. Rzymskie zasłony doskonale ochronią nas bowiem przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów oraz przechodniów mijających nasz dom. Możemy wykorzystać je także do osłony przed zbyt dużą ilością naturalnego światła słonecznego, którego wiosną wpada do naszych pomieszczeń coraz więcej. I choć większość z nas jest po zimie złakniona słońca, w niektórych okolicznościach jego promienie mogą nam przeszkadzać.

Jeśli zdecydujemy się na rolety rzymskie, ważny jest staranny wybór ich tkaniny. Wydaje się, że w pokoju dziennym warto postawić na dość delikatną, która będzie stanowiła dosyć łagodną barierę przed światłem. Nie chcemy przecież całkowicie się go pozbyć. Jeżeli jednak kupujemy zasłony rzymskie do sypialni bądź łazienki, dość dobrym rozwiązaniem może okazać się tkanina o niskiej przepuszczalności światła. Alternatywą dla niej może okazać się zasłona z podszewką. Jeżeli chodzi o kolory rzymskich zasłon, mamy naprawdę szerokie pole do popisu. Wiosną nadal modne będą odcienie kojarzące się z ziemią. Jak się jednak okazuje, na tym nie koniec. Będziemy mogli zdecydować się również na jasne kolory.

Mowa tu przede wszystkim o bieli, ale również o ecru czy kremie. Wydaje się zatem, że każdy, nawet najbardziej wymagający konsument znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Ważne jest jednak to, aby pod uwagę brać nie tylko aspekty wizualne, ale także praktyczne. Jeśli tak zrobimy, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że dokonamy właściwego wyboru. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl