Jak wybrać firany do biura?

W temacie urządzania wnętrz trudno o uniwersalne rozwiązania – każde z pomieszczeń wymaga bowiem indywidualnego podejścia i rozpatrzenia takich kwestii jak wielkość przestrzeni, stopień nasłonecznienia oraz sposób zagospodarowania. Aranżacja biura rządzi się innymi prawami niż urządzanie prywatnych domów i mieszkań. Każdy z dobieranych akcesoriów winien być dokładnie przemyślany, aby panujące w gabinecie warunki były dogodne dla wszystkich pracowników, a styl aranżacji spójny z wizerunkiem firmy.

Poniżej przestawiamy krótki przewodnik, który pomoże Ci dobrać idealne firany do biura.

Zasłony biurowe

Firany do gabinetu – o czym warto pamiętać?

  • Regulacja nasłonecznienia – praca w gabinecie prawie zawsze oznacza dziś pracę przy komputerze. Możliwość
    dowolnej regulacji zasłon jest nieoceniona, kiedy promienie słoneczne padają prosto na nasz ekran. Oczywiście dostęp naturalnego światła do pomieszczenia jest również istotny dla naszego samopoczucia, dlatego warto wyposażyć się w półprzezroczyste firany, które nie zaciemnią pokoju.
  • Neutralne kolory – biuro to miejsce spotkań wielu osób o różnych gustach. Jak wiadomo – o gustach się nie dyskutuje, więc po co ryzykować zbyt krzykliwą kolorystyką czy awangardowym designem firan? Nawet jeśli aranżacja gabinetu takimi zasłonami będzie wyglądała efektownie, może przysparzać niektórym pracownikom problemów z koncentracją. Aby uniknąć nieporozumień, postaw raczej na neutralne, uspokajające i redukujące stres kolory: odcienie bieli, beżu, brzoskwini.
  • Estetyczne upięcie – tu znowu trzeba się odnieść do biurowej demokracji. Efektywność pracy znacznie wzrasta, kiedy wykonujemy ją w przytulnym, ładnym gabinecie, w którym aż chce się przebywać. Wybierz zasłony, które można ładnie udrapować, aby nie tylko dobrze pełniły swoją funkcję, ale także stanowiły miłą dla każdego oka ozdobę.
  • Bezpieczeństwo – zasłony w niektórych miejscach publicznych muszą być obowiązkowo wykonane z trudnopalnych materiałów. Niezależnie od branży, w jakiej działamy, zawsze warto wziąć pod uwagę dobro pracowników i wybrać w pełni bezpieczną tkaninę na zasłony do biura.

Biurowe firany

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl