Jak uszyć zasłonę? Krok po kroku

Mocowanie tkaniny na zasłonie

Tkanina jest przymocowana do pręta poprzez przewlekanie pręta przez pętle. Odległość między pętlami określa, ile tkanina gromadzi się, gdy zasłony są otwarte. Możesz zrobić je tak, aby zasłona leżała płasko, gdy zasłony są całkowicie zamknięte, lub dodać dodatkową tkaninę, aby nadać jej pełnię i zasłony, gdy zasłony są zamknięte. Zasłony kawiarniane to krótkie zasłony, które zakrywają tylko dolną część okien.

Zasłony kawiarniane tworzą prywatność, ale nadal wpuszczają światło. Są szybkie w montażu (bez wiercenia otworów!) za pomocą pręta napinającego, klipsów do zasłon i lekkiego kawałka materiału. Są tradycyjnie stosowane w kuchni, ale świetnie nadają się również do łazienek i innych pomieszczeń, w których nie potrzebujesz ciemnego pokoju.

Zasłony przelotkowe to kolejna prosta i łatwa opcja. Przelotka to wzmocnione oczko wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, które przesuwa się po dekoracyjnym pręcie, a tkanina zasłonowa układa się w schludne, czyste fałdy. Są one również znane jako zasłony oczkowe. Użyj taśmy przelotkowej, aby zaoszczędzić czas na upewnieniu się, że przelotki są równomiernie rozmieszczone, wzmacniając otwory, gdy jesteś przy tym.

Wskazówka: upewnij się, że kupujesz pasujące średnice przelotek i taśmy przelotkowej! Występują w różnych średnicach. Jeśli szukasz szybszego projektu, możesz kupić tkaninę na metr, która ma już przymocowane przelotki. Przytnij tkaninę do pożądanej szerokości (zazwyczaj używając 1,5-krotności szerokości pręta), a wszystko, co musisz zrobić, to obszyć spód i boki zasłony. 

Zasłony plisowane

Zasłony plisowane ołówkiem mają mnóstwo maleńkich zbiorów (lub plisów ołówkowych!). Jakim cudem udało ci się uzyskać te wszystkie maleńkie zbiory nawet na tak dużej szerokości tkaniny? To proste - przyszywasz ołówkową plisę taśmę do górnej części zasłon, pociągasz za sznurki przymocowane do taśmy nagłówka i voila! Tam masz idealnie plisowane zasłony. Wsuń haczyki kurtynowe w zakładki i przymocuj do pręta za pomocą pierścieni karniszowych lub zaczep na karniszu. 

Zasłony plisowane szczypienne są podobne do plisowanej zasłony ołówkowej, ponieważ przyszywasz taśmę nagłówka do zasłon. Istnieją dwa style taśmy pinch stick, stick, stick. Jeden ma sznurki do pociągnięcia, aby zebrać tkaninę w zakładki, jak ołówkowa taśma do plisowania. Drugi ma cienkie kieszenie w równych odległościach (pokazane poniżej). Następnie należy wstawić haczyki, aby utworzyć plisy szczypania. Możesz wykonać podwójne lub potrójne plisy w zależności od używanych haczyków (trzy bolce lub cztery bolce).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl