Jak prasować firany w pionie?

Pranie i prasowanie firanek często stanowi duże wyzwanie. Niektóre materiały są podatne na zagniecenia, przez co bez potraktowania ich w odpowiedni sposób żelazkiem mogą prezentować się bardzo nieestetycznie po zawieszeniu na karniszu. Doskonałym rozwiązaniem, które znacznie ułatwi prasowanie, jest wykorzystanie specjalnego urządzenia. Parownica do firan, bo właśnie o niej mowa, to bardzo bezpieczny sposób na idealne wygładzenie zmiętej tkaniny. Jej ogromną zaletą jest możliwość stosowania w pozycji pionowej, dzięki czemu tuż po praniu możemy zawiesić firanki na karniszu i dopiero później rozpocząć ich prasowanie. Jest to bardzo szybki i bezpieczny zabieg, który nie niszczy delikatnych firanek, a jednocześnie gwarantuje wspaniały rezultat. Już dziś przekonaj się, jak wyprasować firanki bez tradycyjnego prasowania.

Parownica do firan - szybki i bezpieczny sposób na estetyczną aranżację okna

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń ułatwiających prasowanie, które nie należą do grupy tradycyjnych żelazek. Otóż pierwszym z nich jest urządzenie z generatorem pary, nazywane również parownicą do firan. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem i może pochwalić się już szerokim gronem zwolenników. Nowa generacja pozwoliła na prasowanie firan parą, która wytwarzana jest pod dużym ciśnieniem. W ten sposób tkanina zostaje nawilżona, przez co niezwykle łatwo ją rozprostować i tym samym osiągnąć perfekcyjny efekt. Warto wiedzieć, że firanki z widocznymi zagnieceniami prezentują się bardzo nieelegancko, dlatego należy szczególnie zadbać o ten element aranżacji okna, który może stać się wizytówką naszego domu lub mieszkania.

Streamer - nowoczesne urządzenie do prasowania firan w pionie

Poza klasycznymi parownicami do firan można również znaleźć mniejsze urządzenia, które są znacznie poręczniejsze i praktyczniejsze. Mowa o streamerach, mających odrobinę słabszy wyrzut pary, niż zaawansowane parownice, jednak do cienkich i delikatnych materiałów sprawdzą się one idealnie. Nawet mocno pognieciona firana nie będzie stanowić dla nich problemu. Jak to możliwe? Otóż odpowiednio nastawiony strumień pary przenika przez tkaninę i skutecznie ją rozprasowuje. Urządzenie jest bardzo lekkie i szybko działa, dzięki czemu zabieg prasowania zajmuje dosłownie parę chwil. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności rozkładania nieporęcznych i często dość ciężkich desek do prasowania, gdyż wszystko wykonujemy w pozycji pionowej tuż przy oknie. Gdy tylko raz użyjesz parownicy, to z pewnością już nie będziesz musiał zastanawiać się jak prasować firany, gdyż jej działanie jest bardzo intuicyjne i bardzo proste nawet dla niewprawionych osób.

Żelazko do prasowania firan w pionie - niezbędne urządzenie w każdym domu

Bez wątpienia żelazko do prasowania firan w pionie szybko stanie się jednym z Twoich ulubionych urządzeń, znajdujących się na wyposażeniu domu. Dodatkową zaletą tego rodzaju praktycznego sprzętu jest fakt, że można go wykorzystać również do prasowania odzieży, obrusów czy pościeli. Wiele osób traktuje parownice i steamery jako ciekawe usprawnienie codziennych obowiązków. Warto również wiedzieć, że steamery są bardzo bezpieczne w stosowaniu i nie niosą ryzyka uszkodzenia delikatnych tkanin. Wysokiej jakości parownice do firan o większej mocy są w stanie rozprasować nawet grube i mocno pogniecione materiały. Co ważne, podczas prasowania firan w pionie nie ma obaw o wyświecenie tkaniny, a także zrobienie nieestetycznych kantów. Ponadto materiał nie jest narażony na przypalenie, dzięki czemu stosowanie parownic to ogromny przełom w pielęgnacji firan. Wspomniane urządzenia z pewnością sprawią, że prasowanie firanek nie będzie już dla Ciebie żadnym problemem. Zatem już dziś oszczędź swój czas i spraw, by obowiązki domowe stały się znacznie przyjemniejsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl