Jak prać kołdrę, pościel i narzutę - praktyczne wskazówki

 

O tym warto pamiętać!

 Jeśli śpisz z prześcieradłem między łóżkiem a kołdrą, dobrym pomysłem jest mycie go raz w miesiącu. Jeśli jednak nie używasz arkusza, możesz chcieć wyjść i robić to częściej. Jeśli ty lub ktoś, na kim ci zależy, używa koca codziennie, powinieneś go prać raz w tygodniu lub raz w tygodniu. Aby umyć pościel, musisz użyć łagodnego detergentu i ciepłej wody. Możesz również użyć płynu do płukania tkanin, aby pościel była miękka i wygodna. Pamiętaj, aby myć pościel w delikatnym cyklu i unikać używania wybielacza.

Możesz również wysuszyć arkusze lub suszyć je w suszarce bębnowej na małym ogniu. Chociaż większość pościeli można prać w zwykłej pralce, dobrze jest zrozumieć program i ustawienie ciepła dla każdego materiału. Podczas gdy bawełniane prześcieradła i pościel są łatwe do prania, pościel może się kurczyć po podgrzaniu w gorącej suszarce. Pomimo swojej trwałości, arkusze bambusowe i  wymagają niższej temperatury prania, aby zachować ich miękkość. Ilość wymaganego detergentu zależy od wielkości załadunku. Jeśli użyjesz zbyt dużej ilości detergentu na pralce, istnieje szansa, że zużyje ona więcej wody i spowoduje gromadzenie się szlamu w wewnętrznych rurach.

Sprawdź etykietę pielęgnacyjną prześcieradła, aby sprawdzić, czy spełnia zalecaną temperaturę. Czyszczenie poduszki to zadanie, które warto wykonać, aby pościel wyglądała i pachniała świeżo. Możesz osiągnąć najlepszy wygląd poduszki i zapach, postępując zgodnie z tymi wskazówkami.
Upewnij się, że pranie jest czyste, myjąc je w zimnej lub ciepłej wodzie w delikatnym cyklu i nie przeciążając pralki detergentem; Pozostałości mydła mogą tworzyć się na puchu, podobnie jak na brudzie i pocie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl