Aranżacja okna w sypialni — jakie zasłony wybrać?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie w tym wnętrzu oddajemy się odpoczynkowi i regeneracji. Dlatego aranżacja okna w sypialni to niezwykle istotna sprawa. Jak wybrać zasłony do sypialni, aby cieszyć się relaksem, intymnością, a przy tym stylowym wystrojem wnętrz? Oto kilka wskazówek, jak zaaranżować okno w sypialni w nowoczesnym stylu!

Sypialnia – połączenie estetyki i funkcjonalności

Sypialnia to najbardziej prywatne pomieszczenie w domu. To tu spędza się dużo czasu, śpiąc i odpoczywając. Pomieszczenie to musi być więc przede wszystkim bardzo funkcjonalne i praktyczne – tak, aby nic nie zakłócało relaksu i wyciszenia po dniu pełnym obowiązków. Z drugiej strony, to właśnie estetyka i detale pomieszczenie mają bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o odpoczynek. Dlatego wystrój sypialni, w tym też dobór odpowiednich zasłon, musi łączyć w sobie estetykę i praktyczność. Warto o tym pamiętać, poszukując odpowiednich rozwiązań do sypialni.

Nowoczesne zasłony do sypialni – stopień zaciemnienia

Zasłony w sypialni bardzo często muszą pełnić funkcję praktyczną – zapewniać prywatność oraz służyć zaciemnieniu pomieszczenia, tak aby nic nie zakłócało spokojnego snu. Wszystko jednak zależy od tego, z której strony i w jakiej intensywności pada światło do sypialni. W przypadku mocno nasłonecznionych okien najodpowiedniejsze mogą okazać się mocno zaciemniające zasłony. Nie jest to jednak reguła – niektórzy nie lubią zaczynać poranka w bardzo ciemnym pomieszczeniu, a do życia pobudzają ich wpadające do sypialni pierwsze promienie słoneczne. Wówczas można postawić na lekkie, jasne i lekko prześwitujące zasłony. Dlatego stopień zaciemnienia zasłon musi być dostosowany nie tylko do ekspozycji okien, ale też własnych upodobań. Nieco inaczej wygląda sytuacja gdy to właśnie nocą do sypialni dociera duża ilość sztucznego oświetlenia miejskiego. W takim przypadku, aby nic nie przeszkadzało w zasypianiu, lepsze będą grube, nieprzepuszczające światła zasłony.

Stylowa sypialnia

Warto również wybrać zasłony, które swoim stylem dobrze dopasują się do wnętrza. Zasłony muszą dobrze komponować się z kolorystyką ścian, meblami, ozdobami i innymi akcesoriami w sypialni. To wszystko stworzy odpowiedni klimat w pomieszczeniu, który na pewno przełoży się na jakość snu. Warto postawić jednak na relaksującą i wyciszającą kolorystykę. Podobnie będzie z rodzajem materiału i fakturą zasłon – im bardziej zwiewne, delikatne materiały, tym bardziej odprężająca stylistyka sypialni. Jasne, delikatne materiały są też świetnym rozwiązaniem dla sypialni o niewielkich rozmiarach. W ten sposób pomieszczenie optycznie zyska na przestrzenności, a zwiewne zasłony nie przytłoczą sypialni.

Co, jednak gdy dysponujemy bardzo dużą przestrzenią, a w sypialni chcemy stworzyć nieco bardziej przytulny klimat? W tym przypadku można zdecydować się na nieco cięższe, zaciemniające zasłony, które stworzą przyjemne miejsce do wyciszenia się. A co ze wzorami na zasłonach? Minimalistyczne, stonowane wnętrza będą raczej lepiej prezentować się z dodatkiem jednobarwnych zasłon. Jednak nieco bardziej klasyczny wystrój pomieszczenia czy też sypialnie zdobione dodatkami w stylu romantycznym, świetnie będą komponować się z zasłonami bardziej ozdobnymi. W takich przestrzeniach można zdecydować się na zasłony w pasy czy też kwiaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl