Altana ogrodowa, taras albo balkon - na jakiego rodzaju zasłony się zdecydować?

Zalety zasłon na tarasie i w altanie

Zasłony zawieszone w wyżej wymienionych miejscach w naszym kraju to nie jest zbyt częsty widok, a szkoda, gdyż jest to niezwykle praktyczna koncepcja, która cechuje się całkiem sporą ilością zalet. Przede wszystkim odpowiednio dobrane tkaniny zapewnią wysoce komfortowy odpoczynek na świeżym powietrzu. W upalne dni sprawią że miejsce, w którym będziemy przebywali, zostanie zaciemnione, co da skuteczną ochronę choćby przed palącymi promieniami słonecznymi, natomiast w chłodniejsze i wietrzne dni zasłony sprawią, iż we wnętrzu altanki panował będzie zaciszny klimat. Nie bez znaczenia jest także fakt chronienia nas przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i natrętnymi owadami.

Na jakiego rodzaju zasłony się zdecydować?

Przede wszystkim wybierając zasłony na taras lub do altanki zadbajmy o to, aby zakupić takie, które są wykonane z wysokiej jakości tkanin. To sprawi, że będziemy się długo cieszyć ich widokiem, nie stracą one swoich właściwości po kontakcie z niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dobierzmy je też stosownie do barwy ścian na balkonie lub odcienia konstrukcji altany. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na jaśniejsze kolory zasłon, optycznie powiększą wnętrze, a także są mniej podatne na blaknięcie, aniżeli te uszyte w ciemniejszych barwach.

Zaopatrując się w ten produkt dokładnie zmierzmy, w jakich wymiarach należy go nabyć. Zbyt krótkie albo zbyt wąskie zasłony wyglądają nieelegancko, a poza tym nie będą spełniać swojej funkcji. Grube i ciężkie kotary skutecznie ochronią przed nagrzaniem wnętrza, a lekkie story spełnią funkcję dekoracyjną oraz skutecznie ochronią przed owadami.

Ciekawe aranżacje zasłon do altany

Zawiesić możemy je na tradycyjnym karniszu, specjalnej prowadnicy, czy też wytrzymałej żyłce. Celem zapewnienia sobie doskonałego wypoczynku dobrze jest zasłony odpowiednio upiąć. Użyjmy w tym celu szarfy dobranej kolorystycznie do odcienia głównej tkaniny lub wręcz przeciwnie sięgnijmy po taśmę o kontrastowej barwie. Kwestia naszego gustu. Świetną ideą jest również ułożenie materiału za pomocą ozdobnych klamer albo chwostów. Jeśli pogoda się popsuje, czy też słońce zacznie mocniej przygrzewać, wystarczy rozciągnąć zasłonę, by cieszyć się przyjemnym cieniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl